Minecraft İndir

Minecraft Eşya Rehberi


Minecraft 1.12.2 İndir


Minecraft İndir

Minecraft eşya yapımı

Türkçe minecraft

6 Haziran 2014 Cuma

Minecraft Bad Video Card Drivers Hatası Çözümü Resimli Videolu Anlatım


Minecraft konusunda en sağlıklı çalışmaları yapan sitemizde bugün çok karşılaşılan bir sorunun çözümünü sunacağız. Bad Video Card hatası alanlar bu konuyu biraz daha dikkatli okumalılar.

Öncelikle temel sebepleri iyi bilmek gerekiyor. Bunun birinci nedeni ekran kartınızın oyun için yetersiz olmasıdır.


Adım adım ne yapacağımızı öğrenelim. İlk yapacağımız işlem bilgisayarımızdaki ekran kartını öğrenmektir. Bunu yapmak için resimdeki işlemleri sırasıyla uygulayalım.



Başlat menüsünde çalıştır sütununa dxdiag yazıyoruz. Bu XP ve diğer sistemler içinde aynıdır. Çıkan dxdiag.exe ye tıklayın. 





Burada Ekran sekmesine tıkladığınızda ad yazan bölümde yazan ekran kartının modelidir.

Şimdi ekran kartımızın modelini öğrenmiş oldunuz. Ekran kartınızın güncel sürümünü internetten araştırarak mutlaka yeni sürümü güncelleyin. Hataların %70 'i bundan sebep oluyor. Yeni sürümü kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Eğer ekran kartınızı güncelledikten sonra hata aynı hatayı alıyorsanız bilgisayarınıza Microsoft 'un gerekli yazılımını yüklemeniz gerekecektir. Oyun Freamwork olmadan çalışmaz.

Microsoft .NET Framework 3.5 indirmek için tıklayın : Net Framework 3.5

Windows XP kullanan kullanıcılar ;
Masaüstünde iken Özellikler>Ayarlar>Gelişmiş>Sorun Gider bölümünde “Donanım İvmesi”ni ortaya yada biraz daha altına getirip uygula dediklerinde sorun çözülmüş olur.

Bütün bunları yaptıktan sonra hala aynı hatayı alıyorsanız bilgisayarınızın ekran kartı oyun için uygun değil anlamına gelir. Aklınıza takılan bir soru olursa çekinmeden bize yazabilirsiniz. Türkiye'nin en güvenilir Minecraft sitesinde sorunlarına çözüm bulmaya devam edeceğiz.

Bir genç kardeşimiz bizimkine yakın bir yöntemle anlatmaya çalışmış. Faydası olabileceğini düşünerek paylaşıyoruz.

BİR TEŞEKKÜRÜ ÇOK GÖRMEYİN.



10 yorum: